Wybierz język    
Polski   Polski
English   English
Deutsch   Deutsch
    Logowanie do konta

    

Twój schowek

Liczba produktów: 0 szt

Zastosowania

Obiekty Sportowe

 

Oświetlenie obiektów sportowych


      Projektowanie oświetlenia obiektów sportowych ma za zadanie zrealizować dwa podstawowe warunki. System oświetleniowy musi być w stanie zapewnić nominalne natężenie światła dopasowanego do zawodów sportowych jak i do treningu. Wartości te różnią się znacząco od siebie.

Tradycyjne rozwiązanie oferuje osobne połączenie poszczególnych opraw oświetleniowych w jedną oprawę  lub w grupę opraw z centralną lokalizacją.

Nowoczesne rozwiązanie oświetleniowe bazują na  systemach z możliwością przyciemniania ze statecznikami elektronicznymi, które w wielu przypadkach połączone są z systemem zarządzania budynkiem i oznaczają duży potencjał wydajności energetycznej w takich budynkach

Różnice w poziomach natężenia oświetlenia dla zawodów sportowych i dla treningów znajdują się w naszej tabeli na końcu.

Należy również zwrócić uwagę na problem ograniczenia oślepienia oświetleniem i systemami oświetleniowymi, ponieważ w obiektach sportowych należy stworzyć optymalne warunki widzenia dla obserwatorów widowisk sportowych.

W halach sportowych spotykamy dużo ludzi, zwłaszcza podczas zawodów. Dlatego tak ważne jest, aby projektowane oświetlenie awaryjne przebiegało na podstawie obowiązujących norm.

Planowanie dalszych obiektów takich jak restauracje, kluby, kawiarnie czy biura wynika z obowiązujących norm.

W poniższym przeglądzie chcemy przekazać pewne zasady projektowania oświetlenia i dać pomysły do wykorzystania naszego asortymentu oświetleniowego.

Normy: ...................... ...........................................................................................................................................
.................. DIN EN 12665 - zastępuje normę krajową  DIN 5035 -1 Definicje i wymagania ogólne
  DIN EN 18 38 - zastępuje normę krajową  DIN 5035-5 oświetlenie awaryjne


  

 

 

  

 

 

 

 

 

Systemy opraw

Nowości   |    Produkty   |    Zastosowania   |    Systemy sterowania oświetleniem   |    Oświetlenie awaryjne   |    Obiekty   |    Materiały

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019